JAK S PÁNEVNÍM DNEM PRACUJI

Při práci s pánevním dnem kombinuji metodu 3 x 3, zdravotní cvičení, příp. ošetření kraniosakrální biodynamikou.

Metoda 3 x 3

Metoda 3 x 3 zahrnuje cvičení pánevního dna v rovině fyzické, psychosomatické a energetické a zohledňuje souvislost oblasti pánve s oblastí krku a chodidla.

Tento ucelený koncept postavila fyzioterapeutka Renata Sahani (Skálová), která v ní mezioborově propojila znalosti z oblastí fyzioterapie, psychosomatiky a energetických technik a systémů. Tuto metodu jsem u ní ve Škole pánevního dna studovala a jako její certifikovaná lektorka ji mohu předávat dále, a to jak naprostým začátečnicím, tak i pokročilým.

Zdravotní cvičení

Zdravotní cvičení vycházející z kombinace přístupu Pilates Clinic Method a Spiraldynamik®, které kombinuji s cvičením pánevního dna metodou 3 x 3. 

Kondice pánevního dna totiž velmi úzce souvisí též s polohou pánve vůči páteři, pohyblivostí kloubních spojení pánve a s aktivitou dalších hlubokých svalů v těle. 

Bližší informace najdete zde.

Kraniosakrální biodynamika

Kraniosakrální biodynamika podpoří práci s pánevním dnem nejen v rovině fyzické, ale i emoční a energetické. Tyto metody se skvěle podporují a doplňují.

Kranio dokáže díky své jemnosti, hloubce, respektujícímu a holistickému přístupu podpořit v rozsáhlé škále akutních i chronických obtíží, a to bez vedlejších účinků.

Zprostředkuje hlubokou relaxaci, dočerpání energie, zklidnění, zmírnění stresu a napětí. Podpoří v osobním rozvoji a integraci těla, mysli a duše.

Bližší informace najdete zde.